Trzy pomocne rady jak ubrać niemowlę jesienią? - Smykolyki.pl - artykuły i prezenty dla niemowlaka

Trzy pomocne rady jak ubrać niemowlę jesienią?

Na samym początku pomyślmy gdzie będzie spędzał czas Twój Smyk.

 

  1. Oczywiście na co dzień jesteście w domu, zwłaszcza gdy jesień jest deszczowa i uniemożliwia Wam wyjście na zewnątrz. Zalecana temperatura otoczenia to około 20 stopni Celsjusza. Okrycie dziecka powinno mieć jedną warstwę więcej niż u rodzica, dlatego idealnie sprawdzi się body z krótkim rękawem oraz kaftanik. Dziecko głównie leży więc powinno być mu wygodnie. Najlepszym rozwiązaniem będą na przykład elastyczne spodenki w miejsce chociażby tiulowej spódnicy. Wymyślne stylizacje w postaci kokard na głowie także szczerze odradzamy. Zgadzamy się, że wyglądają uroczo jednak mogą przeszkadzać w zabawie lub uwierać w główkę.
  2. Każde wyjście na spacer u noworodka kończy się drzemką. Podczas snu ciało się wychładza, bardzo ważnym jest żeby zapewnić dziecku komfortową temperaturę, ani za wysoką, ani za niską. Dlatego tak istotnym jest zarówno dobry wybór ubranek jak i uzbrojenie się w odpowiedni, cienki kocyk. Zbyt grubym kocem będzie Wam ciężko regulować temperaturę.
    Zazwyczaj jesienią ubieramy nasze pociechy w body, sweterek oraz jesienną kurteczkę. Dobrym pomysłem jest zapoznanie się z ciepłymi, zapinanymi na ekspres, jednoczęściowymi kombinezonami. Usprawni Wam to wyjście z domu, jedna warstwa i łatwy sposób zapinania. To jednak nie koniec, najwięcej ciepła u człowieka, zwłaszcza takiego małego, ucieka przez głowę oraz stopy, dlatego nie może zabraknąć wiązanej czapeczki. Na stopy natomiast polecamy grubsze skarpetki i dokładne owinięcie ich kocykiem. Niektóre mamy są zwolenniczkami bucików, które też stanowią pewną alternatywę, lecz z doświadczenia wiemy, że niemowlęta uczą się je zdejmować i wyrzucać z wózka (na przykład prosto w kałużę).
  3. Po kąpieli, gdy układasz noworodka do snu dobrze żeby miał pajacyk z zakrytymi stópkami. Nie musicie się wtedy martwić, że ściągnie na przykład skarpetki. Wygodną alternatywą są pajacyki odpinane z tyłu. Umożliwiają zmianę pieluchy bez niepotrzebnego rozbierania całego malca. Pod głowę rekomendujemy podkładanie pieluchy tetrowej, pamiętajmy, że dziecku potrafi się ulać. 🙂

 

 

A jak sprawdzić, czy dziecko się nie przegrzewa? Wystarczy dotknąć karku, to jedyne naprawdę miarodajne miejsce. 🙂

A Ty jak ubierasz swoje dzieci jesienią?

Podzielcie się swoimi doświadczeniem w komentarzach!