Trzy ważne role przytulanki w życiu dziecka. - Smykolyki.pl

Trzy ważne role przytulanki w życiu dziecka.

Przytulanka dla dziecka

Pomysłem na prezent od każdej cioci lub wujka zazwyczaj jest przytulanka dla dziecka.
W tym artykule krótko przedstawimy jakie mają one zadanie w dziecięcym świecie oraz na co zwrócić uwagę przy ich zakupie. Miłego czytania 🙂

1. Po pierwsze – bezpieczeństwo

Gdy w pobliżu brakuje rodzica, dziecko idzie do lekarza lub poza dom ma przy sobie element z zapachem mamy, który uspokaja. Ukochana zabawka to najwierniejszy przyjaciel i nauczyciel.

2. Po drugie – nauka wyrażania emocji

Dziecko uczy się okazywać szacunek, miłość oraz dba o drugą osobę. Rodzic pokazując, że przytulanka dla dziecka wykonuje pewną czynność np. trzyma łyżeczkę w ręku i je posiłek daje do zrozumienia maluchowi, że jego przyjaciel też się uczy.  Skutkuje to szybszą nauką i rozwojem.

3. Po trzecie – rozwój motoryki

Gdy dziecko jest małe, może uczyć się chwytać maskotkę za rękę, uszy. Jeśli mowa o nieco starczym Smyku rozwijajmy go ucząc nazywać części ciała, z czasem dobrze wpleść nazwy również w języku angielskim.
Mała przytulanka dla dziecka przyda się do ćwiczeń podnoszenia główki i wzmacniania mięśni. Gdy dziecko leży na brzuszku wystarczy trzymać maskotkę około 30cm przed twarzą i powoli podnosić – opuszczać. Jeśli posiada kontrastowe kolory to idealnie sprawdzi się od pierwszych tygodni życia, by dziecko stymulowało wzrok.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie przytulanki dla dziecka?

  • Materiał.  Najlepiej unikać sztucznych tkanin tj. poliester. Coraz bardziej popularna staje się bawełna oraz inne materiały antyalergiczne, które są trochę droższe. Natomiast mamy większą gwarancję, że dziecko nie dostanie uczuleń i będzie mogło bawić się bezpiecznie.
  • Rozmiar. W mediach społecznościowych można zauważyć maluszki na wielkich misiach. Na zdjęciu wygląda to uroczo, aczkolwiek na co dzień to zbieracze kurzu i bakterii. Warto przemyśleć sprawę i zdecydować się na przytulankę małych rozmiarów by maluszek bez problemu mógł ją chwycić swoją dłonią. Kolejny pozytyw – zabierzesz ją wszędzie, ponieważ zajmie niewiele miejsca. (do wózka, fotelika samochodowego, żłobka czy na szczepienie)
  • Stymulacja. Kontrastowe kolory, kształty, wystające elementy czy różnorodna faktura wpływają pozytywnie na rozwój zmysłów dziecka m.in wzroku oraz dotyku. I to od pierwszych tygodni życia.

Powyższe czynniki mówią o bezpieczeństwie, rozwoju i wygodzie.
Biorąc pod uwagę te trzy aspekty można zauważyć, że prezent nie musi być drogi, a tym bardziej wrzucony do worka z resztą nieprzydatnych zabawek.

Możliwe do kupienia ręcznie szyte maskotki dla dziecka z antyalergicznych materiałów znajdziesz tutaj 🙂 :

różowa: https://smykolyki.pl/produkt/maskotka-krolik-recznie-szyta-roz/
niebieska: https://smykolyki.pl/produkt/maskotka-krolik-recznie-szyta-niebieska/
czarno – biała: https://smykolyki.pl/produkt/maskotka-krolik-recznie-szyta-czarno-biala/
miętowa: https://smykolyki.pl/produkt/maskotka-krolik-recznie-szyta-mieta/